19 Nisan 2013 Cuma

30 BİN TL ÖDÜLLÜ SENARYO YARIŞMASIYedirenk Sanat Vakfı'nın düzenlediği uzun metrajlı senaryo yarışması başladı. Jüri üyeliğini Hülya Koçyiğit, Halil Ergün (Oyuncu), Birol Güven (Yapımcı-Senarist), Hasan Kaçan (Oyuncu), Yüksel Aksu (Yönetmen), Öktem Başol (Senaryo Danışmanı) ve Ali Tokul'un (Yedi Renk Vakfı Başkanı) yapacağı yarışmanın konusu: "Birlikte Yaşama"

Yedirenk Sanat Vakfı, yarışmanın amacını şu şekilde özetliyor: " 'Birlikte Yaşama' olarak formüle edilen dünya görüşünün yaygınlaştırılması, bu düşünce sistematiğinin toplumun bütün kesimlerine ulaştırılması ve özellikle gençlerin bu değerleri öğrenip özümsemesi, Türk Sineması’na değişik ve çeşitli senaryoların kazandırılması, senaryo yazımı alanında çaba harcayan, bu işe kendini vermiş ve vermek isteyenlere katkıda bulunmak..."

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Yarışma başvuruları 15 Nisan'da başladı ve 15 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek. Jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda ilk 10'a kalan eserler www.yedirenk.org adresinden ilan edilecek. Yarışma sonuçları ise 1 Ekim 2013 günü açıklanacak.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

Yarışmanın birincisine 30 bin TL
Yarışmanın ikincisine 15 bin TL
Yarışmanın üçüncüsüne 5 bin TL

YARIŞMA ŞARTLARI

Yarışma şartları arasında dikkat çeken önemli ayrıntılar şu şekilde: Yarışmaya gönderilecek eserler mutlaka Amerikan senaryo formatına uygun yazılmalı, Senaryolar özgün olmalı ve herhangi bir aktarma ya da uyarlama olmamalı, senaryolar daktilo veya bilgisayar ile yazılmalı, yarışmacılar sadece bir eser ile katılmalı.

NOT: Yarışmayla ilgili daha kapsamlı bilgiye www.yedirenk.org adresinden ulaşabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder